ورود |   يکشنبه 26 دي 1400
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
سرپرست سازمان حمل و نقل،بار مسافر شهرداری اراک(محمد رضا عزیز محمدی)

اخبار سازمان پایانه های مسافربری
16

افزایش نرخ توسط رانندگان تاکسی تا قبل از ابلاغ و اعلام رسمی سازمان تخلف محسوب می‌شود

افزایش نرخ توسط رانندگان تاکسی تا قبل از ابلاغ و اعلام رسمی سازمان تخلف محسوب می‌شود

حجت‌اله مرادی سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری طی مصاحبه‌ای از رانندگان تاکسی درخواست نمود تا از دریافت کرایه اضافی تا قبل از اعلام و ابلاغ رسمی نرخنامه جدید خودداری نمایند.

وی در این خصوص بیان کرد: دریافت وجه اضافی توسط رانندگان تاکسی، تخلف انضباطی محسوب می‌شود و رانندگان نباید اقدام به افزایش خودسرانه نرخ کرده و از مسافران وجه اضافی دریافت نمایند و در صورت انجام این تخلف و تثبیت موضوع، سازمان می‌تواند برابر مقررات با ایشان برخورد نموده و در صورت تکرار و ارسال گزارشات مردمی پرونده جهت طرح در کمیته انضباطی و لغو پروانه ارجاع خواهد شد.

مرادی در بخشی دیگر در خصوص بازه زمانی و اینکه اعلام و اعمال نرخ‌نامه مصوب چه زمانی انجام خواهد شد؛ بیان کرد: سازمان اقدامات و سیر مراحل قانونی را پیگیری کرده که نرخ جدید به تصویب شورا و تائیدیه فرمانداری رسیده که در حال حاضر منتظر ابلاغ آن هستیم و احتمالا از ابتدای شهریورماه اجرایی خواهد شد.

ایشان در خصوص چگونگی اطلاع‌رسانی نرخنامه به شهروندان نیز افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شده و در این زمینه بنرهایی در ابتدای ایستگاه‌های مبدا به صورت مسیر تفکیک شده نصب خواهد شد و همچنین درج برچسب قیمت بر روی شیشه انجام خواهد شد و شهروندان می‌‌توانند به راحتی نرخنامه را مشاهده نمایند و اینکه اطلاع‌رسانی وسیعی هم از طریق جراید و اصحاب رسانه و کانال‌های خبری انجام خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: شهروندان در صورت داشتن هرگونه شکایت، انتقاد و پیشنهاد می‌توانند مراتب را از طریق مراجعه حضوری به کانکس‌های بازرسی در سطح شهر و یا از طریق ارسال پیام به سامانه پیامکی 10007993 و همچنین تماس با شماره تلفن واحد بازرسی سازمان 34130500 پیگیری نمایند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (219)
کد خبر: 11077
  • افزایش نرخ توسط رانندگان تاکسی تا قبل از ابلاغ و اعلام رسمی سازمان تخلف محسوب می‌شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2022 سازمان حمل و نقل و بار و مسافر می باشد    شرایط استفاده    قوانین