ورود |   يکشنبه 26 دي 1400
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
سرپرست سازمان حمل و نقل،بار مسافر شهرداری اراک(محمد رضا عزیز محمدی)

اخبار سازمان پایانه های مسافربری
07

طراحی اپلیکیشن راهنمای هوشمند خطوط اتوبوسرانی

طراحی اپلیکیشن راهنمای هوشمند خطوط اتوبوسرانی

مرادی سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری اراک اظهار داشت: استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودرو شخصی حداقل کاری است که شهروندان می‌توانند به بهبود وضعیت آلودگی در کلانشهرها به خصوص شهر اراک انجام دهند و یکی از عمده مشکلاتی که شهروندان دارند عدم اطلاع از زمان ورود اتوبوس به ایستگاه‌های سطح شهر بوده که باعث می‌شود شهروندان به خودروهای سواری روی بیاورند که این مهم تقاضای سفر با اتوبوس را کاهش داده و تردد خودروهای شخصی را به مراکز حساس شهری افزایش داده است.

مرادی تصریح کرد: در این میان، صنعت حمل‌ونقل به‌سرعت در حال تحول و ورود به عرصه دیجیتال است. به‌طور روزافزون، شاهد گسترش سیستم‌های مدیریت و برنامه‌ریزی حرکت اتوبوس‌هاو سیستم‌های هوشمند حمل ‌و نقل هستیم. استفاده از سیستم‌های هوشمند حمل ‌و نقل سبب صرفه‌جویی در زمان رانندگان و شهروندان می‌شود در گذشته، زمان‌های بیهوده‌‌ای به دلیل حاکمیت سیستم سنتی در این ناوگان تلف می‌شد.

وی ادامه داد : پس از بررسی‌های انجام شده و دلایل چرایی عدم استفاده مناسب شهروندان از اتوبوس‌های شهری؛ بر آن شدیم جلسه‌ای را با طراحان اپلیکیشن موبایل برگزار نموده و در این نشست در خصوص طراحی نرم‌افزاری با امکانات نمایش فهرست نزدیکترین اتوبوس به ایستگاه، مکان‌یابی، زمان تقریبی سفر با اتوبوس با قابلیت نصب بر روی گوشی‌های اندرویدی و ios را از کارشناسان و طراحان بخواهیم.

ایشان افزود : یکی دیگر از مباحثی که در جلسه مطرح شد ،حذف برگه تعرفه بصورت دستی جهت ثبت ساعت ورود و خروج رانندگان اتوبوس و تعریف آن در برنامه طراحی شده بود که هدف ما از این امر حذف کاغذ , کمک به محیط زیست و کنترل دقیق ثبت رانندگان می باشد و از شرکت فوق درخواست کردیم هر چه سریعتر نسبت به تهیه و طراحی نرم افزار فوق اقدام کنند.

ایشان در خاتمه خاطر نشان ساخت : امیدواریم با اقدامات اینچنینی و همراهی و همکاری شهروندان ، گامی موثر در راستای ارتقای کیفیت ناوگان حمل و نقل درون شهری و هنچنین کاهش آلودگی هوای شهر اراک برداریم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (188)
کد خبر: 11101
  • طراحی اپلیکیشن راهنمای هوشمند خطوط اتوبوسرانی
  • طراحی اپلیکیشن راهنمای هوشمند خطوط اتوبوسرانی
  • طراحی اپلیکیشن راهنمای هوشمند خطوط اتوبوسرانی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2022 سازمان حمل و نقل و بار و مسافر می باشد    شرایط استفاده    قوانین