ورود |   شنبه 27 دي 1399
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
علی اکبر مظفری(رییس سازمان)

اخبار سازمان پایانه های مسافربری
08

ثبت‌نام بيش از 3 هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل بار با سوخت دیزلی در اراک

ثبت‌نام بيش از 3 هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل بار با سوخت دیزلی در اراک

میرمحمدی اظهار داشت: تاکنون تعداد 3068 دستگاه از ناوگان ديزلي در سامانه utcms.ir ثبت‌نام و تعداد 1150 نفر پروانه فعالیت و اشتغال از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری اراک دريافت كردند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای مصوبه هیات وزیران در خصوص تخصیص سوخت ناوگان گازوئيل‌سوز براساس پیماش، سامانه ثبت‌نام، ساماندهی و تخصیص سوخت به ناوگان حمل بار درون شهری با هدف یکپارچه‌سازی و مدیریت نظام حمل و نقل بار درون شهری و به صورت متمرکز در کشور راه‌اندازی شده است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل باراراک تصریح کرد: با اجرای این طرح مقرر شده طبق ضوابط قانونی تمام ناوگان گازوئیل‌سوز باری درون شهری در سطح کشور ساماندهی شوند تا سهیمه سوخت براساس پیمایش به آنها اختصاص یابد.

میرمحمدی عنوان کرد: در مرحله نخست، شناسایی ناوگان در دستور کار قرار گرفته است و مالکان ناوگان باری گازوئیل سوز که در درون شهرها بار جابه‌جا می‌کنند، با مراجعه به سایتwww.utcms.ir باید اطلاعات خود را ثبت کنند.

وی ادامه داد: صاحبان خودروهای باری باید هر چه زودتر برای ساماندهی اختصاص سوخت گازوئیلی خودروهای خود به سایت یاد شده مراجعه و ثبت‌نام کنند چرا که براساس مصوبه هیات وزیران در صورت عدم ثبت‌نام و اخذپروانه فعاليت در ناوگان،‌ به تدریج سهمیه ناوگانی که ثبت‌نام نکرده‌ و پروانه فعاليت اخذ ننموده‌اند با قطع سهميه مواجه خواهند شد و مي‌بايست از سوخت با نرخ آزاد استفاده نمايند.

میرمحمدی همچنین اضافه کرد: طبق ماده ۱۵ دستورالعمل مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه، دارندگان ناوگان تنها باید از یکی از شهرداری‌های کشور برای ناوگان خود پروانه فعالیت دریافت کنند و این پروانه در کل کشور دارای اعتبار بوده و نیازی به دریافت پروانه مجدد از سایر شهرداری‌ها نیست.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (95)
کد خبر: 11161
  • ثبت‌نام بيش از 3 هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل بار با سوخت دیزلی در اراک

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2021 سازمان حمل و نقل و بار و مسافر می باشد    شرایط استفاده    قوانین