ورود |   يکشنبه 26 دي 1400
::.. صفحه اصلی ::..
  جستجو
سرپرست سازمان حمل و نقل،بار مسافر شهرداری اراک(محمد رضا عزیز محمدی)

اخبار سازمان پایانه های مسافربری
02

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک خبر داد

مزایده اتوبوس‌های جدید اراک انجام شد/ ورود 11 اتوبوس به ناوگان طی هفته جاری

مزایده اتوبوس‌های جدید اراک انجام شد/ ورود 11 اتوبوس به ناوگان طی هفته جاری

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک با اشاره به برگزاری مزایده و بازگشایی پاکت‌های 50 دستگاه اتوبوس جدید و پاک شهر اراک افزود: در این مزایده بهره‌برداری از 11 اتوبوس نهایی شد.

حجت‌اله مرادی عنوان کرد: 27 شهریور ماه مزایده بهره‌برداری از 50 اتوبوس جدید برای ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک انجام و پاکت‌های مزایده بازگشایی شد.

وی گفت: براساس برگزاری این مزایده و بازگشایی پاکت‌ها برای بهره‌برداری از 11 اتوبوس توسط 4 بهره‌بردار پیشنهاد داده شد و مراحل اداری آن در حال انجام است که اگر این مراحل اتمام یابد و شهردار اراک نیز موضوع را نهایی کند 11 اتوبوس در هفته آینده وارد ناوگان می‌شود.

مرادی با اشاره به اینکه قیمت پایه مزایده برای هر اتوبوس 128 میلیون تومان بوده است که با توجه به نبود رقابتی برای بهره‌برداری تقریبا 11 اتوبوس با همین رقم پایه به مزایده گذاشته شد؛ افزود: براساس تصمیم اتخاذ شده این رقم در قالب 50 درصد نقد و 50 درصد اقساط 50 ماهه پرداخت خواهد شد، همچنین بهره‌بردارانی که در حال حاضر دارای اتوبوس فعال در ناوگان هستند نیز می‌توانند اتوبوس خود را با قیمت‌گذاری کارشناسی تحویل دهند و مبلغ اتوبوس فعال نیز به عنوان آورده نقدی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم که اتوبوس‌ها با آغاز مهر برای تسهیل در تردد شهروندان وارد ناوگان شود که این امر محقق نشد؛ عنوان کرد: تلاش بر این است با تسریع در اجرای روند اداری اتوبوس‌ها این هفته وارد ناوگان شوند و برای باقی اتوبوس‌ها نیز 2 راهکار بیشتر وجود ندارد که باید شورای شهر اتخاذ تصمیم کند.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک اضافه کرد: برای ورود باقی اتوبوس‌ها به ناوگان یا باید براساس پیگیری انجام شده به صورت یک‌جا اتوبوس‌ها به سازمان همیاری شهرداری تحویل شود یا باید مزایده‌ای دیگر در حداقل زمان ممکن و ضربتی برگزار و باقی اتوبوس‌ها تعیین تکلیف شوند. تا قبل از این بهره‌برداران خواستار تحویل اتوبوس‌ها به صورت رایگان بودند که این امر غیرممکن است و باید در مزایده شرکت کنند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (256)
کد خبر: 11343
  • مزایده اتوبوس‌های جدید اراک انجام شد/ ورود 11 اتوبوس به ناوگان طی هفته جاری

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به (c) 2022 سازمان حمل و نقل و بار و مسافر می باشد    شرایط استفاده    قوانین