سازمان حمل و نقل و بار و مسافر


16

افزایش نرخ توسط رانندگان تاکسی تا قبل از ابلاغ و اعلام رسمی سازمان تخلف محسوب می‌شود

افزایش نرخ توسط رانندگان تاکسی تا قبل از ابلاغ و اعلام رسمی سازمان تخلف محسوب می‌شود

حجت‌اله مرادی سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری طی مصاحبه‌ای از رانندگان تاکسی درخواست نمود تا از دریافت کرایه اضافی تا قبل از اعلام و ابلاغ رسمی نرخنامه جدید خودداری نمایند.

وی در این خصوص بیان کرد: دریافت وجه اضافی توسط رانندگان تاکسی، تخلف انضباطی محسوب می‌شود و رانندگان نباید اقدام به افزایش خودسرانه نرخ کرده و از مسافران وجه اضافی دریافت نمایند و در صورت انجام این تخلف و تثبیت موضوع، سازمان می‌تواند برابر مقررات با ایشان برخورد نموده و در صورت تکرار و ارسال گزارشات مردمی پرونده جهت طرح در کمیته انضباطی و لغو پروانه ارجاع خواهد شد.

مرادی در بخشی دیگر در خصوص بازه زمانی و اینکه اعلام و اعمال نرخ‌نامه مصوب چه زمانی انجام خواهد شد؛ بیان کرد: سازمان اقدامات و سیر مراحل قانونی را پیگیری کرده که نرخ جدید به تصویب شورا و تائیدیه فرمانداری رسیده که در حال حاضر منتظر ابلاغ آن هستیم و احتمالا از ابتدای شهریورماه اجرایی خواهد شد.

ایشان در خصوص چگونگی اطلاع‌رسانی نرخنامه به شهروندان نیز افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شده و در این زمینه بنرهایی در ابتدای ایستگاه‌های مبدا به صورت مسیر تفکیک شده نصب خواهد شد و همچنین درج برچسب قیمت بر روی شیشه انجام خواهد شد و شهروندان می‌‌توانند به راحتی نرخنامه را مشاهده نمایند و اینکه اطلاع‌رسانی وسیعی هم از طریق جراید و اصحاب رسانه و کانال‌های خبری انجام خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: شهروندان در صورت داشتن هرگونه شکایت، انتقاد و پیشنهاد می‌توانند مراتب را از طریق مراجعه حضوری به کانکس‌های بازرسی در سطح شهر و یا از طریق ارسال پیام به سامانه پیامکی 10007993 و همچنین تماس با شماره تلفن واحد بازرسی سازمان 34130500 پیگیری نمایند.


امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (141)
کد خبر: 11077