سازمان حمل و نقل و بار و مسافر


14

اجرای طرح بازرسی و جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز آژانس از سقف خودروهای متخلف

اجرای طرح بازرسی و جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز آژانس از سقف خودروهای متخلف
حجت‌اله مرادی گفت: متاسفانه در سطح شهر اراک هر روزه شاهد تردد خودروهای غیرمجاز هستیم که تنها با یک تابلو سقفی اقدام به تردد در خطوط ویژه می‌نمایند که بدون تاییدیه و احراز صلاحیت و داشتن پرونده اقدام به فعالیت کرده‌اند.
وی افزود: این امر تخلف است لذا جهت جلوگیری از تردد اینگونه خودروها، با طرح ضربتی و هماهنگی واحد بازرسی سازمان به صورت ویژه اقدام به جمع‌آوری تابلوهای سقفی اینگونه خودروها شد که در اولین روز طرح، تعداد 20 تابلو غیرمجاز جمع‌آوری گردید.
مرادی ادامه داد: تمامی مالکین خودروهای آژانس می‌بایست دارای پروانه بهره‌برداری باشند و خودروی آنها نیز دارای نوار شطرنجی سیاه و سفید با عرض 20 سانتی‌متر روی در موتور (کاپوت) صندوق عقب، کنارنویسی مشخصات آژانس روی دو در جلو، نصب تابلوی سقفی و نوشتن نام آژانس مجاز، برای خودروهای در اختیار آژانس‌های مجاز را داشته باشند.
وی دلیل حساسیت در مورد آژانس‌های تاکسی تلفنی را رویت و شناسایی موارد غیراخلاقی با سوء استفاده از تابلوهای آژانس روی خودروها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برخی از این خودروهای متخلف دارای تخلفاتی هستند که با اجرای این طرح در تلاش ساماندهی آژانس‌ها و خودروهای فعال در آنها هستیم.
مرادی اظهار کرد: تمام وسایل حمل و نقل مسافر و بار باید تحت نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری‌ها باشند و هرگونه مجوزی نیز از طریق این سازمان اعطا خواهد شد.
مرادی در خاتمه گفت: به همه شهروندان توصیه می‌کنیم جهت سفرهای درون شهری خود از وسایل حمل و نقل عمومی مجاز استفاده نمایند
امتیازات:: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (118)
کد خبر: 11098